Teraristika

.:Vítejte na stránkách jen o plazech a teraristice:.

Hadi

Hadi obecně

Hadi byli odpradávna  obestřeni tajemstvím.
Jak se dokážou tak rychle pohybovat,když nemají žádné nohy? Jak dokážou zabít kořist jediným kousnutím,rychlejším než mrknutí oka? A jak mohou vcelku pohltit kořist,která bývá i několikrát větší než jejich tlama? A další a další otázky z říše tajemna. Není proto divu,že se kolem těchto úžasných tvorů zrodila celá řada mýtů a pověr.
Lidé se hadů bojí a zároveň je obdivují.Jsou to predátoři stejně jako orli,žraloci,tygři a pod. a i když je pro jejich tajemnost a přizpůsobivost,můžeme v hloubi duše obdivovat,dobře víme že někteří jsou velmi nebezpeční.
Pro hady samé je to nešťastná kombinace,lidé je ze strachu a neznalosti zabíjejí,kykoliv je spatří.
Skutečné nebezpečí pro člověka ve skutečnosti představuje jen velmi malý počet druhů a počet těch,kteří ho mohou opravdu zabít je ještě menší.
V životě hadů lze najít mnoho zajímavostí - jejich tvary,chování,obrana,životní prostředí,způsoby přijímání potravy a rozmnožování.
To jsou hlavní témata,kterými se budu v této rubrice zabývat a pokud to bude možné a mé znalosti to dovolí,nebudu hady jen popisovat ale uvedu i důvody proč se jejich vývoj ubíral právě k té či oné podobě.    
         

   

              

Poslední komentáře
19.10.2016 15:35:45: www.betterware-katalog.cz Betterware
30.08.2016 14:42:29: www.dedra-katalogy.cz/dedra-katalog/ Dedra aktuální katalog, slevy, registrace Dedra aktuální katalo...
13.08.2016 12:09:19: www.dedra-katalogy.cz Dedra
04.08.2016 12:00:11: www.oricosmetics.cz Oriflame CZ www.krasa365.cz Oriflame CZ www.orif24.cz Oriflame CZ